Spotkanie koordynatora wolontariatu hospicyjnego z uczniami klas ósmych

20 października 2021r. w naszej szkole odbyły się spotkania uczniów klas ósmych z koordynatorem wolontariatu hospicyjnego Panem Kacprem Idzikiem, któremu serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas.  Podczas spotkań młodzież miała możliwość poznania historii tworzenia się i funkcjonowania hospicjum. Uczniowie poznali zasady działania wolontariatu oraz określali cechy jakimi powinien charakteryzować się wolontariusz.

Hospicjum nie jest ani szpitalem ani domem opieki społecznej. Pacjentami są osoby ze zdiagnozowanymi określonymi jednostkami chorobowymi, na tym etapie rozwoju choroby, który nie poddaje się specjalistycznym, przyczynowym działaniom medycznym. To miejsce, gdzie Pacjenci mogą doświadczyć medycznej i ludzkiej troski, która wspomaga budowanie
i podtrzymywanie jakości życia w tym stanie w jakim znajduje się Pacjent.