,,Słodkie zwiedzanie”

W dniu 24.04.2024 klasy 2a i 3a odwiedziły Manufakturę Cukierków ,,Ciu-Ciu” w Krakowie. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć jak powstają cukierki, samodzielnie zrobić lizaka oraz poporcjować karmelki.

Mieli przy tym wiele śmiechu i radości. Zrobili też słodkie zakupy nie tylko dla siebie, ale i najbliższych. Jednak główną częścią wycieczki było zwiedzanie pięknego Krakowa. Idąc krakowskim rynkiem poznali nieco historii, zobaczyli Barbakan, Bramę Floriańską, Kościół Mariacki oraz Sukiennice. Trzecioklasiści przed wycieczką otrzymali zadanie , aby w kilku zdaniach opowiedzieć o wybranym zabytku. Dzięki temu mieliśmy własnych przewodników, którzy profesjonalnie przybliżyli nam historię najważniejszych krakowskich budowli.
Pomimo niesprzyjającej pogody wszystkim dopisywał dobry humor i uśmiech.