Idea wolontariatu hospocyjnego – spotkanie z Panem Kacprem Idzikiem.

W dniu 15 listopada 2022r. gościł w naszej szkole Pan Kacper Idzik  - psycholog z Hospicjum im. Bł. S. Bernardyny Jabłońskiej w Miechowie, który przekazał uczniom klas ósmych informację na temat hospicjum jako miejsca pobytu osób nieuleczalnie chorych. Prowadzący opowiedział uczniom o okolicznościach powstania idei hospicyjnej, przedstawił cele działalności hospicjum oraz formy pomocy podopiecznym.

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach, podczas których identyfikowali cechy dobrego wolontariusza i dzielili się pomysłami na sposoby pomagania ciężko chorym osobom.

Spotkanie z Panem Kacprem Idzikiem stanowiło również okazję do rozmowy o ważnych wartościach w życiu każdego człowieka, takich jak: rodzina, zdrowie, możliwość rozwijania własnych pasji i talentów.