Behawioralny wpływ urządzeń mobilnych i sieci Internet na funkcjonowanie systemu rodzinnego – szkolenie dla rodziców

Podczas zebrania z rodzicami, które odbyło się w naszej szkole 24.11.2022 r. mogliśmy uczestniczyć w prelekcji prowadzonej przez p. Grzegorz Jurczyńskiego, Specjalistę Terapii Uzależnień certyfikowanego przez Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom. W szkoleniu uczestniczyło 96 rodziców uczniów klas 4-6.

Przestrzeń internetowa przekształca się każdego dnia, dlatego też wciąż należy aktualizować wiedzę na temat treści znajdującej się w cyfrowym świecie.  Podczas prelekcji rodzice i wychowawcy zostali zapoznani z tematyką zagrożeń, na jakie mogą napotkać dzieci podczas użytkowania sieci Internet. Pan Grzegorz Jurczyński zachęcał rodziców do intensywnego towarzyszenia swoim dzieciom w poznawaniu świata cyfrowego. Wskazywał, iż dobrym i wygodnym narzędziem do tego celu mogą być aplikacje, dzięki którym rodzic z poziomu własnego urządzenia mobilnego może podróżować ze swoim dzieckiem przez internatowy świat wspierając go swoją rodzicielską, cyfrową dłonią. Szkolenie stanowiło jedno z działań, jakie podejmuje Szkoła Podstawowa nr 2 w Miechowie w celu podniesienia świadomości uczniów i ich rodziców w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu.

Szkolenie dla rodziców zostało sfinansowane przez Urząd Gminy i Miasta w Miechowie.