Inauguracja roku szkolnego 2013/2014

Dnia 2 września 2013r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Miechowie odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014. Na uroczystości  tej obecni byli zaproszeni goście: pan Jerzy Pułka – dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji  oraz pan Wojciech Iskra - przewodniczący Rady Rodziców.

Dyrektor szkoły,  pani Aleksandra Dróżdż, serdecznie powitała zaproszonych gości, wszystkie dzieci wraz z licznie zgromadzonymi rodzicami  oraz  grono pedagogiczne, a także  przedstawiła informacje o pracy szkoły w bieżącym roku szkolnym. Pani dyrektor podziękowała panu Wojciechowi Iskrze za wieloletnią  współpracę i  wszelkie działania na rzecz szkoły. Swoją wdzięczność,  kończącemu kadencję przewodniczącemu Rady Rodziców,  złożyli także przedstawiciele samorządu uczniowskiego. W szkole, w roku szkolnym 2013/2014, uczyć się będzie 333 uczniów w 13 oddziałach klas 0-6 oraz 40 w oddziałach „0”.

Nauka  odbywać się będzie na jedną  zmianę. Do dyspozycji dzieci przeznaczono  19 sal lekcyjnych, (w tym salę  językową  i  pracownię  informatyczną), halę  sportową użytkowaną  wspólnie z gimnazjum, boisko sportowe Orlik, aulę  szkolną , świetlicę, stołówkę  szkolną  oraz  plac zabaw dla dzieci z klas 0-3.

W  szkole kontynuowane będą zajęcia pozalekcyjne i  wyrównawcze.  Oprócz tego organizowane będą zajęcia sportowe,  przedmiotowe, wokalne, teatrzyki dziecięce oraz  koła zainteresowań. Szkoła zorganizuje w tym roku szkolnym turnus  białej i zielonej szkoły w Sidzinie oraz  turnus zielonej szkoły dla klas 4-6 nad morzem.

Dyrektor szkoły poinformowała również o  wymianie okien  w pawilonie klas 0-3, który mógł zostać zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu gminy  Miechów.

Po oficjalnych uroczystościach uczniowie poszczególnych klas wraz z wychowawcami udali się do swoich sal lekcyjnych.

Rok szkolny 2013/2014 został rozpoczęty.