Otwarcie nowej pracowni komputerowej

W ramach projektu pn. „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Miechów” w naszej szkole otwarto pracownię internetową z 30 nowymi notebookami.

"Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013, działanie 8.3. „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion” Osi priorytetowej 8. Społeczeństwo informacyjne - zwiększanie innowacyjności gospodarki”. Przyznana kwota dofinansowania stanowi 100% kwoty całkowitych wydatków kwalifikowanych projektu. Wartość dofinansowania to 790 455,50 zł.

Celem głównym projektu jest zapewnienie bezpłatnego dostępu do internetu przez okres 5 lat oraz niezbędnego sprzętu i oprogramowania dla osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym (35 gospodarstw). W notebooki wraz z przyłączem internetowym i abonamentem zostało wyposażonych  sześć szkół gminnych, w tym nasza szkoła."

( za portalem GIM Miechów)