Pamiętamy o uczestnikach Bitwy Miechowskiej

Jak co roku, samorząd naszej szkoły wziął udział w patriotycznych uroczystościach upamiętniających kolejną rocznicę bitwy miechowskiej. Uczestniczyliśmy we mszy świętej  w kościele św. Barbary na cmentarzu, złożyliśmy wiązankę przed pomnikiem z Orłem oraz wysłuchaliśmy wykładu „Bitwa Miechowska oczami artystów”.

Miłym akcentem okolicznościowego spotkania, które odbywało się w Muzeum Ziemi Miechowskiej, było wręczenie nagród w konkursach edukacyjnych towarzyszących obchodom. Z radością usłyszeliśmy, że uczniowie naszej szkoły: Tomasz Durłak z klasy 8A zajął 2 miejsce  w konkursie historycznym, a  Patrycja Gajos z klasy 5C zajęła 1. miejsce w konkursie plastycznym. Największą niespodziankę zawdzięczamy drużynie questowej składającej się z uczniów klas szóstych i ósmych, która pod kierownictwem Jacka Banasika, wzięła udział w miejskiej grze terenowej zorganizowanej w celu upamiętnienia wydarzeń związanych z wydarzeniami powstańczymi, które rozegrały się w naszym mieście, uzyskując zaszczytne 1. miejsce oraz pamiątkowy Puchar Burmistrza Gminy i Miasta w Miechowie już po raz drugi.