Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem

25 kwietnia lub w ostatnią  środę kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem.

W tym dniu przypominamy o pracach "Mam prawo do ciszy", które można dostarczać do 7 maja do wychowawców klas I-III- rymowanka lub wiersz oraz plakat lub mem dla klas IV-VIII.

Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem (ang. Noise Awareness Day, w skrócie NAD) – święto ustanowione przez Ligę Niedosłyszących (ang. The Center for Hearing and Communication[1]) w celu zwrócenia uwagi na powszechne występowanie hałasu w życiu ludzi, jego wpływu na zdrowie, i zwiększanie świadomości występowania tego szkodliwego zjawiska.

Po raz pierwszy było obchodzone w roku 1995 przez Ligę Niedosłyszących. Obchody tego dnia w Polsce zapoczątkowało Towarzystwo Higieny Akustycznej w roku 2000. Święto jest obchodzone co roku na świecie i przypada w kwietniu. Początkowo jego data była ruchoma i przypadało ono zazwyczaj w ostatnią środę kwietnia aż do roku 2006, kiedy to ustalono ją na 25 kwietnia (nadal funkcjonują obie daty)[2][3].

Dla wychowawców proponujemy również materiały edukacyjne na godziny wychowawcze. do pobrania