Można i tak się uczyć - odwrócone lekcje w 3A

Dzisiaj czyli 11 czerwca nasza koleżanka Wiktoria przeprowadziła ,,SUPER ZAJĘCIA” na temat dwóch zmysłów człowieka: wzroku i słuchu. Poznaliśmy nie tylko budowę tych narządów, ale ich funkcjonowanie, zagrażające im choroby oraz to jak dbać o wzrok i słuch. Lekcja była bardzo ciekawa i pasjonująca. Wiktoria wyczerpująco i cierpliwie odpowiadała nawet na najtrudniejsze pytania.  Byliśmy tak zainteresowani i zauroczeni zajęciami, że nawet dzwonek nie przerwał ich (a… każdy uczeń wie co oznacza dzwonek!). Na zakończenie poruszyliśmy jeszcze temat skóry, która jest nie tylko zewnętrzną powłoką, ale także chroni nas przed chorobami.

Zajęcia te były podsumowaniem cyklu tzw. ,,odwróconych lekcji”. W ramach, którego uczestniczyliśmy w zajęciach o dinozaurach (prowadzący: Nikodem), roślinach leczniczych ( prow: Alicja), gazach (prow: Maciej), liczbach czterocyfrowych (prow: Jakub), o ciekawostkach przyrodniczych (prow: Iga) i Japonii (prow: Kamila). Oskar zachęcał nas do sportu, a Martyna prowadziła zajęcia na temat koni

Wszystkie zajęcia były świetnie przygotowane i przeprowadzone co z dumą jako wychowawczyni mogę potwierdzić. Wiele zajęć odbyło się w czasie nauki zdalnej . Tego typu lekcje są świetnym pomysłem na rozbudzanie zainteresowań uczniów i sposobem na poszerzenie wiedzy, ale przede wszystkim uczą dzielenia się wiedzą i motywują do aktywności co widać na załączonych zdjęciach.

wychowawczyni M. Banasik