,,Pomagamy Ukrainie”

24 luty 2022 roku nam Polakom miał się kojarzyć z ,,Tłustym czwartkiem”. Niestety, nam a przede wszystkim ukraińskim sąsiadom będzie kojarzył się z atakiem Rosji na ich Ojczyznę.

Społeczność naszej szkoły, jak  cała Polska nie została obojętna na tę tragedię. Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariatu wraz z opiekunami p. Grzegorzem Jurczyńskim i p. Jackiem Banasikiem zorganizował zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy. Przez kilka dni nasi uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami zebrali wszystko to, co może pomóc w zagospodarowaniu się ukraińskim uchodźcom. Zebrane rzeczy zostały przetransportowane do Urzędu Gminy i Miasta w Miechowie i przekazane potrzebującym. Dodatkowo uczennica klasy IVA Iga, zorganizowała zbiórkę dla konkretnej ukraińskiej rodziny, która potrzebowała ubrań dla chłopców w wieku 3, 9 i 10 lat. W ciągu 2 dni dzieciaki i ich rodzina została całkowicie wyposażona. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na  szkolny apel, bo tylko razem możemy nieść dobro i walczyć ze złem.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami.