Obchody 500 rocznicy śmierci Macieja Miechowity

Szkolna delegacja podczas obchodów 500 rocznicy śmierci Macieja Miechowity na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Dwudniowe obchody 500  rocznicy śmierci Macieja Miechowity połączyły Uniwersytet Jagielloński z miastem Miechów. W piątek delegacja młodzieży z naszej szkoły uczestniczyła w pierwszym dniu tychże uroczystości . 8 września 1523 roku Kraków wstrzymał oddech. Wówczas to odszedł do wieczności wyjątkowy dla ówczesnej stolicy  człowiek.  Wybitny:  lekarz, kanonik, rektor najstarszej w Polsce wyższej uczelni. Dumni ze swojego rodaka podążyliśmy jego śladami przed mury Uniwersytetu Jagiellońskiego. W samym Collegium Maius zgłębiliśmy swoją wiedzę o Macieju Miechowicie, wsłuchując się  w głos  profesorskich wykładów przedstawiających jego życie i dokonania.