500 rocznica śmierci Macieja Miechowity- Obchody w Miechowie

W sobotę, 9 września, odbyła się druga część obchodów w Miechowie, zrodziła się tam także idea upamiętnienia tej wybitnej postaci.

Wydarzenie rozpoczęła konferencja popularnonaukowa w Domu Kultury, przy udziale chóru Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie, co nadawało temu wszystkiemu wyjątkowy klimat. Następnie przeprowadzono konkursy, zorganizowane przez Gminę i Miasto Miechów, skierowane do dzieci i młodzieży. W południe w bazylice miechowskiej odbyła się Msza św. celebrowana przez metropolitę warszawskiego kard. Kazimierza Nycza. Nasza szkoła była godnie reprezentowana przez poczet sztandarowy oraz grupę uczniów, którzy przebrali się w stroje z epoki Macieja Miechowity. Po południu, w budynku poklasztornym bożogrobców w Miechowie, otwarta została wystawa zatytułowana "Maciej Miechowita - wybitny humanista z okresu Jagiellonów".