Uwaga, apel!

W roku szkolnym 2023/2024 w Szkole Podstawowej nr 2 w Miechowie wprowadzona została „nowa- stara” forma kontaktu z uczniami, a mianowicie apel wychowawczo – porządkowy. Plan lekcji klas 4-8 został tak ułożony, aby wszystkie oddziały miały lekcję z wychowawcą w jednym czasie.

Celem szkolnych apelów jest integracja szkoły jako społeczności uczniów i nauczycieli, możliwość wypowiadania się i prezentowania uczniów na forum całej szkoły, a także wypracowywanie dobrych nawyków w zakresie odpowiedzialności za wspólnotę, jaką jest szkoła.

Podczas pierwszego takiego spotkania, które odbyło się w środę 19 września, zostały poruszone bardzo ważne zagadnienia.

Pani dyrektor Agata Skrzypczyk przypomniała o tym, że na terenie szkoły trwają prace remontowe i niezmiernie ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności. Wszyscy uczniowie usłyszeli również, że reprezentując „Dwójkę” powinni zawsze zachowywać się godnie i okazywać szacunek innym ludziom.

Pani wicedyrektor Jadwiga Pasek zwróciła uwagę na zasady przemieszczania się po szkole oraz przypomniała zapisy statutowe dotyczące możliwości korzystania z telefonu komórkowego.

Pedagog szkolny Jolanta Bogacz przedstawiła fragment Statutu naszej szkoły, w którym jasno zapisane są nagrody i kary, jakie przewidziane są dla ucznia za konkretne postępowanie.

Podczas tego apelu głos zabrali również uczniowie - kandydaci na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej    nr 2 im. Marii Konopnickiej w Miechowie. Swój program wyborczy zaprezentowali przedstawiciele klas 8a: Julia Tomal i Igor Kita oraz 8b: Aleksandra Galicka i Justyna Kołodziej.

Na sam koniec spotkania pani Ewelina Faracik, która jest pedagogiem specjalnym i nauczycielem geografii, przypomniała o ciągle trwającej akcji „Zakręć się pozytywnie”, czyli zbiórce zakrętek dla Amelii Padło