Obchody 105 rocznicy odzyskania niepodległości.

Uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 2 w Miechowie rozpoczęły się już w piątek, 10 listopada, z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Tego dnia uczniowie uczestniczyli w podniosłym apelu, który stanowił swoistą lekcję historii, ukazującą trudną drogę, jaką pokonali Polacy od utraty wolności aż do momentu odzyskania niepodległości 11 listopada 1918 roku.

Wystąpienia młodych aktorów i recytatorów przeplatane były liczbnymi patriotycznymi pieśniami, oddającymi atmosferę tamtych dni, czasem tragicznych, ale równocześnie pełnych radości, wiary i optymizmu.

Dyrekcja szkoły, nauczyciele i przedstawiciele uczniów, wraz z pocztem sztandarowym, aktywnie włączyli się także w miejsko-gminne obchody Święta Niepodległości. Brali udział w Mszy św. odprawionej 11 listopada w intencji Ojczyzny w miechowskiej bazylice oraz złożyli wiązankę kwiatów przed pomnikiem Orła.