Ach Sudety!, Jakie cudne!

Jesień to czas na podróże dalekie i bliskie i dlatego tym razem pojechaliśmy na trzydniową wycieczkę w Karkonosze.
 Aż 45 uczniów  z klas 4-6 wraz z opiekunami Grażyną Cerek,Jackiem Banasikiem,  Wiolettą Zielonką odbyło daleką podróż do Zamku Czocha powstałego jako warownia graniczna w XIII w miejscowości Leśna   w polskiej części Łużyc Górnych nad Kwisą. Tam niezwykłą atrakcją oprócz zwiedzania był nocleg w części hotelowej zamku. Drugi dzień wycieczki był przeznaczony na wędrowanie po górach. Dzieci wraz z przewodnikiem przeszły szlak górski prowadzący do Schroniska Samotnia malowniczo położonego na dnie Kotła Małego Stawu podziwiając przepiękne widoki krajobrazu górskiego.

W trzecim dniu wycieczki w drodze powrotnej do Miechowa uczniowie zwiedzali w Kamiennej Górze Projekt Arado-zaginione Laboratorium Hitlera gdzie mogli oglądać podziemia kryjące unikalne w skali Europy eksponaty z czasów II wojny swiatowej. Niezwykle klimatyczna atmosfera panująca na wycieczce sprawiła, że podróż w Karkonosze długo zapadnie w pamięci zwiedzających.

Grażyna Cerek