11 listopada

Do tej wyjątkowej uroczystości  dzieci 3 i 4 letnie przygotowywały się przez cały tydzień. Głównym celem było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju, jego kultury  oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Przedszkolaki wysłuchały  krótkiej historii Polski, ale także  dumnie odśpiewały piosenkę ,, Jestem Polakiem ”

Kiedyś bardzo, bardzo dawno temu przed wieloma laty Polska miała kłopot
z sąsiadami trzema. Zabrali nam ziemie i mówią: Nie ma Polski, nie ma!

Źli ludzie zabrali nam Polskę. Ale Polacy bardzo kochali swój kraj. Nie było

go na mapie, ale mieli go w swoich sercach. Postanowili walczyć. Walczyli bardzo długo, aż w końcu 11 listopada 1918r odzyskali Polskę – dlatego właśnie dzisiaj wspólnie świętujemy. My też kochamy Polskę.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję , że zapadnie on w pamięci naszych ,,Małych Polaków’’.