Nasi młodzi artyści

Na Oddziale Dziecięcym otwarto wystawę prac dzieci

6 grudnia 2017 r. w szpitalu św. Anny w Miechowie na oddziale dziecięcym odbyło się otwarcie stałej wystawy nagrodzonych prac, warsztatów malarskich dla dzieci i młodzieży pt. „Architektura krajobrazu wokół pomnika Macieja Miechowity”. Wydarzenie to zbiegło się z Dniem Świętego Mikołaja. Paweł Olchawa opowiedział o warsztatach plastycznych zorganizowanych w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, których efektem jest ta wystawa.

16 września w ramach 25. Europejskich Dni Dziedzictwa, Biuro Wystaw Artystycznych „U Jaksy” w Miechowie zorganizowało warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży pt. Architektura krajobrazu wokół pomnika Macieja Miechowity. Mimo niepewnej aury, w Galerii „U Jaksy” i na placu pomiędzy Bazyliką a „Małym Rynkiem”, zebrało się 44 uczestników warsztatów w towarzystwie rodziców lub nauczycieli. Zajęcia prowadzili: Barbara Chorążek, Edyta Midro, Krystyna Olchawa i Paweł Olchawa. Spotkanie miało charakter konkursowy w trzech grupach wiekowych. Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca.

W kategorii 6-8 lat: II miejsce  Zuzanna Luty, SP nr 2 w Miechowie

W kategorii 9-12 lat: III miejsce  Małgorzata Reszka, SP nr 2 w Miechowie

Wyróżnienie:  Patrycja Madera, SP nr 2 w Miechowie

Wszyscy młodzi twórcy otrzymali dyplomy podpisane przez Burmistrza Miechowa oraz nagrodzeni za udział w warsztatach. Główne nagrody ufundował Urząd Gminy i Miasta w Miechowie. Ponadto nagrody ufundowali też: Biuro Wystaw Artystycz­nych „U Jaksy”, Centrum Kultury i Sportu w Miechowie, firmaę Adler Computers, firma BeeM s.c., Sklep „Pinokio” oraz Punkt Informacji Tury­stycznej MSiT.

informacje pochodzą z http://www.ujaksy.pl