Pasowanie na czytelnika

W środę 20 grudnia 2017 r.  w Szkole Podstawowej nr 2 w Miechowie odbyło się Uroczyste Pasowanie Uczniów Klas Pierwszych na Czytelników Biblioteki Szkolnej.Tego dnia uczniowie klasy IV c pod kierunkiem Pani Małgorzaty Strzelec wprowadzili swoich młodszych kolegów i koleżanki w świat książek  inscenizacją „Spotkanie z bajką”, której głównymi bohaterami byli: Baj, Krasnoludki, Czerwony Kapturek,Kopciuszek,Kot w butach,Wiedźma, Calineczka itd.

Poprzez wesołe piosenki i zagadki starsi uczniowie zachęcali i przekonywali młodszych kolegów, że czytanie książek jest ogromną wartością i że nie można się przy tym nudzić. Następnie nastąpiła niezwykła chwila przyrzeczenia i uroczysty moment pasowania na czytelnika, którego dokonały Krasnoludki. Na zakończenie dyrektorzy szkoły: Mirosław Czekaj i Jadwiga Pasek wręczyli dzieciom pamiątkowe dyplomy. Po części oficjalnej oraz sesji zdjęciowej upamiętniającej ten szczególny dzień pierwszoklasiści udali się do szkolnej biblioteki po swoją „pierwszą książkę” Uroczystość została  przygotowana przez bibliotekarzy: Annę Więcławek i Ewelinę Korwat.