Mikołajkowa podróż

Uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych naszej szkoły uczestniczyli w niezwykłym koncercie Mikołajowa podróż z baśniowymi piosenkami. Koncert podsumowywał projekt edukacyjny Jak rozwijać czytelnictwo wśród najmłodszych realizowany przez uczniów drugich klas gimnazjum.

Koncert Mikołajowa podróż z baśniowymi piosenkami to efekt współpracy Pani Doroty Małodobry i Pani Katarzyny Kornaś.

Podopieczni pani Katarzyny Kornaś: Hania Brożek i Maja Skiba ( Samorządowe Centrum Kultury w Sędziszowie), Alicja Skóra, Dominika Skóra, Kinga Dubrownik, Julia Dróżdż, Gabriela Paschek, Kamila Krzykawska, Amelia Gajos zaprezentowali się w znanych i lubianych przez dzieci piosenkach z baśni tj. Kraina Lodu, Tarzan, Piękna i Bestia i innych.

Podopieczni pani Doroty Małodobry– uczniowie klas: Małgorzata Czekaj, Sylwia Nawrot, Aleksandra Jagiełka czytali fragmenty baśni tematycznie związanych z piosenkami.

Były też zagadki o tematyce zimowej. Każde dziecko, które poprawnie odpowiedziało na zagadkę, otrzymało słodki upominek z rąk Mikołaja (Piotr Gas) ufundowany przez Pana Burmistrza Dariusza Marczewskiego.

Koncert prowadziły: Wiktoria Damagała i Izabela Nowak.