Drużyna polsko - ukraińska Szkoły Podstawowej nr 2 w Miechowie zwycięzcą wojewódzkiego turnieju piłki nożnej.

To był prawdziwy heroizm - wstać wcześnie rano, gdy mało kto mógł zasnąć po przestrzelonym karnym przez Roberta Lewandowskiego na Mundialu w Katarze.  Magią futbolu przecież  żyje obecnie cały świat. Rozpoczynając   świtem naszą  drogę do Kamienicy w powiecie limanowskim, ktoś  nawet krzyknął: „Kierunek Katar, jedziemy po zwycięstwo”! Tak się też stało

Pełni szczęścia informujemy o sukcesie drużyny piłkarskiej Szkoły Podstawowej nr 2 w Miechowie.  Jesteśmy zwycięzcami  finału województwa małopolskiego  w zawodach wieńczących projekt „Integracja przez sport.” Do turnieju drużyna przygotowywana była ponad miesiąc pod okiem Pana Piotra Króla. Miejscowi uczniowie wraz ze swoimi kolegami z Ukrainy naprawdę rzetelnie pracowali na zajęciach SKS, chcąc jak najsolidniej przygotować się do zawodów. 23 listopada w Kamienicy byliśmy zdecydowanie poza zasięgiem konkurencji. Nawet jeżeli tym razem turniejowi przyświecał przede wszystkim cel integracyjny to przecież wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego wszyscy dążyli do zwycięstwa. Jak w każdych zawodach najwyższy stopień podium był zarezerwowany tylko dla zwycięzcy, tym bardziej cieszymy się, iż to właśnie miejsce przypadło popularnej miechowskiej Dwójce.