Spotkanie z pisarką

W poniedziałek, 9 maja, dzieci z klasy 0 „A” wraz z wychowawczynią Ewą Jamrochą uczestniczyły w spotkaniu autorskim znanej pisarki dla dzieci, Pani Wioletty Piaseckiej.

Dzięki Niej dzieci dowiedziały się, jak trudnym i mozolnym zadaniem jest pisanie książek. Pytaniom, dlaczego tak jest, nie było końca. Autorka nie unikała również odpowiadania również o swoim życiu prywatnym, gdyż to także interesowało zebranych. Podczas spotkania na dzieci czekało wiele niespodzianek, przygotowanych przez pisarkę. Został odegrany dla nich teatrzyk kukiełkowy oraz pluszakowy na podstawie jej książek; dzieci losowały również karteczki z wróżbami, w których zawarte były odpowiedzi na temat ich przyszłości. Na koniec spotkania każdy mógł dotknąć magicznego pierścienia, który spełnia marzenia oraz wziąć autograf znanej i lubianej autorki. Spotkanie przyniosło wiele nowych i ciekawych wrażeń, a także spowodowało wśród dzieci duże zainteresowanie czytaniem oraz korzystaniem z biblioteki. Z entuzjazmem oglądały książki i chciały od razu zostać młodymi czytelnikami.

Ewa Jamrocha