„Ale to już było…” - pożegnanie szóstoklasistów

24 czerwca o godz. 10:30 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 dla klas szóstych. Po wprowadzeniu sztandaru, odśpiewaniu hymnu narodowego oraz przekazaniu sztandaru i kroniki szkoły, głos zabrała pani dyrektor Aleksandra Dróżdż. Przywitała pana Dariusza Marczewskiego burmistrza Gminy i Miasta Miechów, wice-przewodniczącą Rady Miejskiej Helenę Kruszec, przewodniczącą Rady Rodziców panią Jadwigę Gładyszowską -Tomczyk oraz licznie zebranych rodziców absolwentów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów. Szczególne słowa uznania skierowała do Rodziców, dziękując za okazane wsparcie i zaangażowanie w życie szkoły. W swoim wystąpieniu podziękowała wszystkim za całoroczną pracę i gratulowała dzieciom wyników w nauce.

Następnie przedstawiciel szóstoklasistów zaprosił zebranych do obejrzenia pełnego humoru przedstawienia  pt. „Powrót bociana”, które rozbawiło zebranych na sali. Słowami:

„Mamy  w pamięci i sercu wskazówki

Naszych nauczycieli i wychowawców.

Dzięki nim będziemy popełniać mniej błędów.

Teraz dopiero doceniamy ich troskę i cierpliwość,

Umiejętność przekazywania nie tylko wiedzy, ale i mądrości życiowej.

Dziękujemy Wam za to…”

szóstoklasiści wyrazili wdzięczność za owocny czas spędzony w murach szkoły podstawowej.

Następnie uczniowie wyróżnieni otrzymali świadectwa z paskiem. Nagrodzeni zostali też Ci, którzy w bieżącym roku reprezentowali placówkę w środowisku lokalnym, osiągali sukcesy w sporcie, czynnie włączali się w działalność szkoły oraz Ci, których frekwencja wyniosła 100%. Następnie głos zabrał burmistrz Gminy i Miasta Miechów, a po nim przedstawicielka rodziców pani Jadwiga Gładyszowska -Tomczyk, którzy pogratulowali uczniom wysokich wyników i podziękowali Dyrekcji oraz Gronu Pedagogicznemu za trud pracy dydaktyczno-wychowawczej.