WITAJ SZKOŁO!

Dnia 1 września 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Miechowie odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017. Uczestniczyli w nim zaproszeni goście: Pan Dariusz Marczewski  Burmistrz Gminy i Miasta w Miechowie oraz Pani Jadwiga Gładyszowska – Tomczyk Przewodnicząca Rady Rodziców.

Szczególnym, bardzo dla wszystkich wzruszającym, punktem uroczystości było pożegnanie odchodzącej na emeryturę, wieloletniej Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Miechowie, Pani Aleksandry Dróżdż. Wiele ciepłych słów skierowali do Pani Dyrektor Pan Burmistrz, Przewodnicząca Rady Rodziców oraz Pan Dyrektor Mirosław Czekaj, który powiedział:

Szanowna Pani Dyrektor!

W imieniu Grona Pedagogicznego, Rady Rodziców, Uczniów oraz Pracowników Administracji i Obsługi Szkoły Podstawowej nr 2 w Miechowie pragniemy wyrazić głęboką wdzięczność za każdy dzień wspólnej pracy, troskę i zaangażowanie w kierowaniu naszą szkołą.

Dziękujemy za owocną, sumienną i pełną oddania pracę, za serce, cierpliwość, pomoc  oraz zrozumienie i życzliwość.

Życzymy Pani Dyrektor wspaniałych dni w życiu osobistym, niezawodnego zdrowia, a także czasu na realizację własnych pasji i marzeń. Pragniemy, by czas ocalił od zapomnienia wspólnie spędzone chwile, radości i „przedeptane ścieżki” .

Wszystko to niech splata się w piękne wspomnienia.

Również Pani Dyrektor Aleksandra Dróżdż podziękowała Panu Burmistrzowi, Nauczycielom, Pracownikom, Uczniom, Rodzicom oraz Przewodniczącym Rad Rodziców  za wiele lat wspólnej pracy. Wspomniała również postać Pana Dyrektora Krzysztofa Konarskiego, swojego poprzednika.

Następnie Pan Burmistrz ogłosił, że od 1 września, w wyniku przeprowadzonego konkursu,funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Miechowie będzie pełnił mgr Mirosław Czekaj.

Nowo powołany  dyrektor zobowiązał się do godnego sprawowania swojej funkcji i  ogłosił,  iż planuje, aby wicedyrektorem szkoły została Pani  mgr Jadwiga Pasek. Następnie  przedstawił zebranym informacje o pracy szkoły w bieżącym roku szkolnym.

W „dwójce” do szkoły w roku szkolnym 2016/2017 będzie uczęszczać  372 uczniów w klasach 1-6   oraz 73 dzieci w trzech oddziałach przedszkolnych. Nauka  odbywać się będzie na jedną  zmianę.      Do dyspozycji dzieci przeznaczono  20 sal lekcyjnych, (w tym salę  językową  i  pracownię  informatyczną), halę  sportową użytkowaną  wspólnie z gimnazjum, boisko sportowe Orlik, aulę  szkolną , świetlicę, stołówkę  szkolną  oraz  plac zabaw dla dzieci z klas 0-3. W  szkole realizowane będą zajęcia sportowe,  przedmiotowe, wokalne, teatrzyki dziecięce oraz  koła zainteresowań.  Zorganizowane także zostaną: turnus  białej i zielonej szkoły w Sidzinie oraz  turnus zielonej szkoły   dla klas 4-6 nad morzem.

Po oficjalnych uroczystościach uczniowie poszczególnych klas wraz z wychowawcami udali się do swoich sal lekcyjnych.

Rok szkolny 2016/2017 został rozpoczęty.