Byliśmy we Wrocławiu

4 i 5 października 2016 roku rekordowa ilość, bo prawie 80 uczniów z klas 4-6, uczestniczyło w wycieczce do Wrocławia. Wyjeżdżaliśmy z Miechowa w strugach deszczu, na miejscu zastaliśmy słoneczną pogodę.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od obejrzenia Panoramy Racławickiej- malowidła, którego pomysłodawcą był lwowski malarz Jan Styka. Dzieło to powstało w stulecie bitwy pod Racławicami. Wywarło ono na uczniach niesamowite wrażenie, gdyż zabiegi techniczne wykorzystane przez autorów Panoramy Racławickiej sprawiają, że obraz można porównać do współczesnej technologii 3D. Specjalna, panoramiczna perspektywa, oświetlenie i scenografia dobudowana przed płótnem wywołują wrażenie jego wielowymiarowości.

Po południu udaliśmy się w okolice Ostrowa Tumskiego – najstarszej części Wrocławia. Stąd wypłynęliśmy na godzinny rejs po Odrze. Podziwialiśmy także Most Tumski, na którym zakochani mogą zostawić swoją kłódkę. Dzień zakończyliśmy spacerem po niezwykle urokliwym Ogrodzie Japońskim. Oglądaliśmy  także wspaniałe fontanny znajdujące się w pobliżu Hali Stulecia.

Środę rozpoczęliśmy od wizyty we wrocławskim ZOO. Największe wrażenie wywarło na wszystkich Afrykarium, w którym mogliśmy podziwiać egzotyczne ryby, żółwie, rekiny, ptactwo i zwierzęta. Gwiazdami okazały się bezapelacyjnie hipopotamy. Następnie udaliśmy się na Rynek we Wrocławiu. Prowadzeni przez sympatycznego pana przewodnika zobaczyliśmy ratusz oraz wiele zabytkowych kamieniczek. Część trasy przebyliśmy, podążając szlakiem wrocławskich krasnali. Jest ich około 400 i stały się ostatnio pierwszoplanową atrakcją Wrocławia.

Po smacznym obiedzie nadszedł czas powrotu do domu. Żal było wracać. Na szczęście pozostały wspomnienia.