154 Rocznica Bitwy Miechowskiej

Jak co roku wzięliśmy udział w patriotycznych uroczystościach upamiętniających kolejną rocznicę  bitwy miechowskiej z 1863 roku.

Rozpoczęły się one mszą świętą  w kościele św. Barbary w Miechowie odprawioną w intencji  poległych powstańców.  Po wyjściu z kościoła zatrzymaliśmy się przed pomnikiem powstańców znajdującym się na cmentarzu, gdzie zapaliliśmy symboliczny znicz. Następnie kolumna pocztów sztandarowych, w tym poczet naszej szkoły,  przemaszerowała szlakiem powstańców – ulicą Józefa Piłsudskiego do Rynku. Przy Pomniku  z Orłem odbył się apel poległych, a delegacja uczniów reprezentująca naszą szkołę złożyła kwiaty. Dalsza część uroczystości odbyła się w Centrum Kultury          i Sportu, gdzie zebrani wysłuchali programu kabaretu Loch Camelot, na który złożyły się pieśni patriotyczne związane z powstaniem styczniowym.

W końcowej części spotkania wręczono nagrody  zwycięzcom konkursów organizowanych w celu upamiętnienia kolejnej rocznicy  bitwy miechowskiej. Laureatami  międzyszkolnej rywalizacji zostali także nasi uczniowie.

W konkursie wiedzy:

I miejsce Bartosz Pigulak (6b)

II miejsce Tomasz Tomczyk (6a)

W konkursie plastycznym:

II miejsce Bartosz Soczówka (3a)

Nagrodzonym gratulujemy!