Pan Franciszek Seweryn z wizytą w naszej szkole

14 marca uczniowie klas szóstych uczestniczyli w niezwykle interesującym spotkaniu. Gościliśmy bowiem w naszej szkole Pana Franciszka Seweryna, który jako młody chłopak założył w marcu 1948 roku Antybolszewicką Organizację Bojową o nazwie „Wolność i Niepodległość”. Zrzeszała ona 13 zaprzysiężonych osób. Byli to głównie uczniowie miechowskich szkół. Niestety, wkrótce członków organizacji aresztowano.

Pan Franciszek opowiadał nam o tym, że w czasie przesłuchiwań znęcano się nad nim psychicznie i fizycznie. W efekcie został skazany na 5 lat więzienia. Szóstoklasiści zadawali  naszemu Gościowi bardzo dużo pytań dotyczących jego działalności patriotycznej oraz życia prywatnego. Ich owocem będą prace literackie w formie wywiadu. Jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Franciszkowi, że zgodził się do nas przyjechać. Spotkanie z Nim na długo pozostanie w naszej pamięci.