Wydarzenia

Jesteś tu: Strona główna » Wydarzenia

18 października 2016 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 odbyło się uroczyste Ślubowanie Klas Pierwszych. „Żyjesz dla innych, uczysz się dla Siebie”, „Przyszłość to trud, nie zejdzie ona z nieba przez żaden cud, lecz zdobyć ją trzeba”- takie hasła towarzyszyły ślubowaniu dwóch klas pierwszych Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Marii Konopnickiej. Przez szkolne życie edukacji wczesnoszkolnej przeprowadzą uczniów wychowawczynie kl. I A – Mariola Naziemiec i kl. I B- Alicja Pasternak.

Wszystkich zebranych na uroczystości powitał Pan Dyrektor Mirosław Czekaj. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: Przewodnicząca Rady Rodziców- Pani Jadwiga Gładyszowska- Tomczyk, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Pan Mateusz Sobecki oraz Dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji Pan Krzysztof Piwowarczyk.

Ślubuję uroczyście!
czytaj więcej

W dniu 7 października pod opieką wychowawczyń: Moniki Kruszec i Ewy Jamrochy, uczniowie klasy IIC i 0A wybrali się na wycieczkę do karczmy Prometeusz. Tam czekało na dzieci mnóstwo ciekawych atrakcji. Dzieci obejrzały wesołe przedstawienie pt: ,,Wilk i zając” – śmiechu było co niemiara. Uczniowie mieli także możliwość karmienia zwierząt. Pogoda dopisała, a ruch i zabawa na świeżym powietrzu wzmogły apetyty, dlatego też wszyscy ze smakiem zjedli kiełbaski z grilla. Wycieczka była bardzo udana. Dzieci pełne wrażeń wróciły do domu.

0A i IIC w Prometeuszu
czytaj więcej

W piątek, 21 października, uczniowie z klas 4-6 uczestniczyli w żywej lekcji zoologii. Głównymi bohaterami spotkania były węże. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek na temat życia tych niezwykłych, budzących respekt osobników.  Opiekunka zwierząt opowiadała, co to jest „wylinka”, czym odżywiają się węże, jak są zbudowane, jaką długość osiągają, jak mogą zachowywać się w środowisku naturalnym. Największą jednak atrakcją było to, każdy uczeń miał okazję pogłaskać węża, przekonując się, iż w rzeczywistości są to bardzo delikatne i miłe w dotyku zwierzęta.

Oko w oko z wężem
czytaj więcej

Korzystając z zaproszenia rodzica pracującego w Muzeum Ziemi Miechowskiej wzięliśmy udział w lekcji muzealnej poświęconej sztuce naskalnej.

Poznajemy historię naszego miasta.
czytaj więcej

Jedenastego października br. uczniowie  klasy III d pojechali na wycieczkę do OGRODU BOTANICZNEGO w Krakowie. Mieli możliwość poznania w  około 5000 gatunków i odmian roślin z całego świata, w tym prawie 1000 gatunków drzew i krzewów i ponad 2000 gatunków i odmian roślin szklarniowych. Arboretum, czyli parkowa część Ogrodu, skupia kolekcję drzew i krzewów i zajmuje największą powierzchnię.

W Ogrodzie Botanicznym
czytaj więcej