Wydarzenia

Jesteś tu: Strona główna » Wydarzenia
  • Przyrodnicze obserwacje

Nasz park jest doskonałym miejscem do spędzania wolnego czasu o każdej porze roku. Można tu nie tylko bawić się na placu zabaw, ale również obserwować zmieniającą się przyrodę.

Na taką obserwację wybrały się 29 września klasy IIIB i IIID. Uczniowie zabrali ze sobą lupy, aparat fotograficzny, kartki do rysowania, woreczki na skarby przyrodnicze, oraz picie i jedzenie.

Gdy dotarli na miejsce najpierw odkrywali park wzrokiem: podziwiali roślinność, pływające kaczki po stawie, spadające liście z drzew, obserwowali owady w korze drzew, zbierali materiały przyrodnicze. Odkrywali też park słuchem. Przystanęli, zamknęli oczy, przez moment nic nie mówili, nie ruszali się. Usłyszeli szum drzew, śpiew ptaków, szelest „tańczących „liści.

Po tych obserwacjach uczniowie stali się malarzami. Na przyniesionych kartkach z bloku każdy namalował fragment przyrody miechowskiego parku.

Po pracy wszyscy zjedli przyniesione kanapki i posileni, nasyceni świeżym powietrzem wrócili do szkoły.

  • "Szlachetne zdrowie..."

 

Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz…”

Te słowa, wypowiedziane przez Jana Kochanowskiego,  wybitnego polskiego poetę doby renesansu, mogłyby stać się mottem spotkania, w którym uczestniczyli  uczniowie  klas 4-6 naszej szkoły. 26 września 2016 roku udali się oni  do Centrum Kultury i Sportu w  Miechowie na wykłady profilaktyczne zorganizowane przy współudziale Szpitala św. Anny w ramach Małopolskich Dni Profilaktyki Zdrowia.

Uczestnicy wydarzenia usłyszeli ciekawe prelekcje poruszające następujące zagadnienia:

1.      Kodeks walki z rakiem.

2.       Nasze wyobrażenia o zdrowej żywności-jakich błędów nie popełniać.

3.      Częste mycie (rąk) skraca życie?

4.      Używki (papierosy, dopalacze, alkohol) – najlepiej nie zaczynać.

Dzięki prezentowanym treściom uczniowie mogli zgłębić swoją wiedzę i znaleźć  odpowiedź na nurtujące ich pytania. Udział w prelekcjach z pewnością zaowocuje większą świadomością i sprawi, iż wszyscy zrozumieją, że zdrowie jest wartością najwyższą.

  • Jak powstaje chleb?

W środę 21 września uczniowie klasy IIIb i IIId byli na wycieczce w piekarni „Architekton”.  Dzięki uprzejmości właściciela pana Jerzego Mastrzykowskiego dzieci mogły zwiedzić zakład oraz przyjrzeć się z bliska pracy piekarzy.

Miały niepowtarzalną okazję obserwować cykl produkcyjny pieczenia chleba. Wrażenie zrobiły na dzieciach duże rozmiary maszyny służące do wyrobu ciasta chlebowego, oraz nowoczesne piece piekarnicze. Duże wrażenie wzbudziła także panująca tam temperatura. Nie zabrakło także poczęstunku, którym był świeżutki chlebek. Uczniowie mogli również w firmowym sklepiku zakupić inne wyroby piekarnicze. Było interesująco, pachnąco i smacznie.

Wrzesień to jeden z najpiękniejszych miesięcy. Jeszcze jesteśmy pod wrażeniem wakacyjnych wspomnień, rozkoszujemy się letnimi temperaturami , a już uczestniczymy w różnego rodzaju atrakcjach szkolnych.

Niezwykłe spotkanie z owadami.
czytaj więcej

Dnia 1 września 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Miechowie odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017. Uczestniczyli w nim zaproszeni goście: Pan Dariusz Marczewski  Burmistrz Gminy i Miasta w Miechowie oraz Pani Jadwiga Gładyszowska – Tomczyk Przewodnicząca Rady Rodziców.

WITAJ SZKOŁO!
czytaj więcej