Wydarzenia

Jesteś tu: Strona główna » Wydarzenia

czytaj więcej

W drugim półroczu we współpracy z biblioteką szkolną realizować będziemy cykl spotkań z ciekawymi ludźmi. Pierwsze z nich miało miejsce 21 lutego 2017 roku. Gościliśmy w murach naszej szkoły pana Marcina Florka, historyka, pracownika Muzeum Ziemi Miechowskiej w Miechowie. Niecodzienna lekcja historii, w której uczestniczyli uczniowie klas szóstych poświęcona była dziejom naszego miasta ze zwróceniem szczególnej uwagi na okoliczności i przebieg bitwy miechowskiej z 17 lutego 1863 roku, wydarzenia, którego 154. rocznicę obchodziliśmy niedawno. 

Ciekawe spotkanie
czytaj więcej

Jak co roku wzięliśmy udział w patriotycznych uroczystościach upamiętniających kolejną rocznicę  bitwy miechowskiej z 1863 roku.

Rozpoczęły się one mszą świętą  w kościele św. Barbary w Miechowie odprawioną w intencji  poległych powstańców.  Po wyjściu z kościoła zatrzymaliśmy się przed pomnikiem powstańców znajdującym się na cmentarzu, gdzie zapaliliśmy symboliczny znicz. Następnie kolumna pocztów sztandarowych, w tym poczet naszej szkoły,  przemaszerowała szlakiem powstańców – ulicą Józefa Piłsudskiego do Rynku. Przy Pomniku  z Orłem odbył się apel poległych, a delegacja uczniów reprezentująca naszą szkołę złożyła kwiaty. Dalsza część uroczystości odbyła się w Centrum Kultury          i Sportu, gdzie zebrani wysłuchali programu kabaretu Loch Camelot, na który złożyły się pieśni patriotyczne związane z powstaniem styczniowym.

 

 

154 Rocznica Bitwy Miechowskiej
czytaj więcej

W dniach 20 i 23 stycznia br. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Miechowie odbyły się spotkania w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. W zajęciach czytelniczych wzięli udział uczniowie klasy 2a i 2b z naszej szkoły. Spotkania połączone były z lekcjami bibliotecznymi na temat zasad korzystania z wypożyczalni dla dzieci oraz z prezentacją literatury dziecięcej i innych materiałów dostępnych w bibliotece. Tematem zajęć w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci były łamigłówki literackie.

Łamigłówki literackie
czytaj więcej

Książki są źródłem niewyczerpanych wrażeń, przeżyć i wzruszeń, uczą mowy ojczystej, wzbogacają słownictwo, rozwijają zainteresowania, pomagają dzieciom w przyswajaniu pewnych treści programowych. Biblioteka szkolna – jak co roku - przyłączyła się do akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” poprzez kontynuowanie programu czytelniczo-edukacyjnego pt. „Godzina z bajką”.

„Godzina z bajką” w bibliotece szkolnej
czytaj więcej