Wydarzenia

Jesteś tu: Strona główna » Wydarzenia

14 stycznia, w sobotę, uczestniczyliśmy w spotkaniu zorganizowanym w Pstroszycach przez stowarzyszenie „Contra spem spero – wbrew obawom mam nadzieję”. Naszą szkolną społeczność reprezentowali uczniowie, nauczyciele, rodzice i dziadkowie. Wspólne kolędowanie, w którym braliśmy udział razem z uczniami szkoły w Zagorzycach, stanowiło zwieńczenie działań podjętych przez stowarzyszenie, którego ideą było obdarowanie samotnych, starszych osób niezapomnianą atmosferą i wrażliwością serc.

czytaj więcej

W dniu 9 stycznia 2017 r. w naszej szkole została przeprowadzona pogadanka z uczniami klas szóstych przez asp. Ewę Kądziołkę z Wydziału Prewencji Policji w Miechowie . Tematem pogadanki była odpowiedzialność karna nieletnich wobec przemocy rówieśniczej, cyberprzemocy, a także niebezpieczeństw związanych z zażywaniem środków psychoaktywnych (narkotyki, dopalacze, alkohol, paleniem papierosów ). Uczniowie dowiedzieli się o odpowiedzialności karnej nieletnich wobec prawa, konsekwencji prawnych czynów karalnych oraz czynów świadczących o demoralizacji za zachowanie i działania w różnych miejscach, także w szkole. Policjantka uświadamiała uczniom o grożących im niebezpieczeństwach, związanych z przemocą rówieśniczą.

czytaj więcej

13 grudnia klasa 0 „A” wraz z wychowawcą uczestniczyła w warsztatach, organizowanych przez Zakład Aktywności Zawodowej w Witowicach.

Bożonarodzeniowe warsztaty w Zakładzie Aktywności Zawodowej:
czytaj więcej

22 grudnia, w ostatnim dniu zajęć szkolnych przed rozpoczęciem przerwy świątecznej, uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły mogli obejrzeć przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów klasy III C przygotowane pod kierunkiem p. Elżbiety Łojan i  s. Debory Wiąckiewicz. Akompaniament kolęd i ich wykonanie z uczniami poprowadzili p. Agnieszka Gajos i p. Konrad Ptak.

Bóg sie rodzi, moc truchleje...
czytaj więcej

21 grudnia 2016 roku uczniowie klas 4-6 naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w niezwykle ciekawej lekcji historii. Tomasz Tomczyk, uczeń klasy 6a i laureat konkursu „Miechów - polska Jerozolima” podzielił się wrażeniami z wycieczki do Ziemi Świętej, do której pojechał w nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca.

 Relacja z podróży do Ziemi Świętej
czytaj więcej