Wydarzenia

Jesteś tu: Strona główna » Wydarzenia

19 grudnia, w ostatnim dniu zajęć szkolnych przed rozpoczęciem przerwy świątecznej, uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły mogli obejrzeć przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów klas III. Sztuka w dwóch aktach nosiła tytuł „Nie było miejsca dla Ciebie”. Jej akcja miała miejsce w zwyczajnym mieszkaniu (akt I) i w betlejemskij stajni (akt II). Przesłanie przedstawienia było bardzo jasne: uczmy się dostrzegać przychodzącego Pana w ludziach, których spotykamy i w zwyczajnych wydarzeniach życia, w ubóstwie i prostocie. Czyż nie takie właśnie sposoby wybrał sobie Pan Bóg by objawić się człowiekowi?

Jasełka szkolne
czytaj więcej

Dnia 14 stycznia odbyło się spotkanie czytelnicze dla dzieci klas zerowych zorganizowane w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Miechowie.

CIEKAWA  LEKCJA  W  BIBLIOTECE
czytaj więcej

W dniu 17 XII uczniowie kl II b Szkoły Podstawowej nr 2 w Miechowie w ramach akcji ,, Choinki Nadziei" odwiedzili Seniorów Domu Pomocy Społecznej ,, Dom Kombatanta' w Miechowie.

 Choinki Nadziei
czytaj więcej

15 grudnia zespoły wokalne „Super dziewczyny” i „The lucky Boys”  udały się do restauracji „VITA”,

WIGILIA SENIORÓW - WYSTĘP ZESPOŁÓW WOKALNYCH
czytaj więcej

 W dniu 11 grudnia w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Piraci zaproponowali dzieciom, że zabiorą ich na Wyspę Książkolandię, co w języku ludzi oznacza bibliotekę. Rzucili dzieciom linę, a potem w  zaczarowanym świecie na zaczarowanej wyspie dzieci spotkały się z bohaterami książek:

Pasowanie na czytelnika
czytaj więcej