Wydarzenia

Jesteś tu: Strona główna » Wydarzenia

Jak co roku, obchodzenie pierwszego dnia wiosny , połączyliśmy w naszej szkole ze Szkolnym Dniem Przeciw Przemocy. W tym roku odbył się on 20 marca w miechowskim kinie Gryf pod hasłem „Pięknie żyć”. Dla uczniów zaśpiewał i zagrał zespół „Super Kredki”oraz zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły: Arek Stachura grą na skrzypcach i dwie uczennice : Julia Sumera(ucz. klasy IIIB) oraz Oliwia Woźniak  grą na perkusji, a także zaśpiewały uczennice ze szkolnego zespołu „Super dziewczyny”.

czytaj więcej

14 marca uczniowie klas szóstych uczestniczyli w niezwykle interesującym spotkaniu. Gościliśmy bowiem w naszej szkole Pana Franciszka Seweryna, który jako młody chłopak założył w marcu 1948 roku Antybolszewicką Organizację Bojową o nazwie „Wolność i Niepodległość”. Zrzeszała ona 13 zaprzysiężonych osób. Byli to głównie uczniowie miechowskich szkół. Niestety, wkrótce członków organizacji aresztowano.

Pan Franciszek Seweryn z wizytą w naszej szkole
czytaj więcej

Dnia 9 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 w Miechowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom i uczestnikom XV edycji Gminnego Konkursu Wiedzy o Ziemi Miechowskiej, dla uczniów klas trzecich, który odbył się w naszej szkole 16 lutego 2017 roku. Wzięli w nim udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 , Pojałowic, Jaksic, Bukowskiej Woli i ze Szkoły Podstawowej Nr 2. Wręczenia nagród dokonał Pan Burmistrz Andrzej Banaśkiewicz, Przewodniczący Rady Gminy i Miasta Pan Zenon Czekaj oraz Pan Dyrektor Mirosław Czekaj. Patronat nad konkursem objął Pan Burmistrz Gminy i Miasta w Miechowie, który był jednocześnie fundatorem nagród.

Podsumowanie Konkursu o Ziemi Miechowskiej
czytaj więcej

W dniach 27 zespół wokalny „Super Girls” uczestniczył w XI Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej w Krakowie. Jury w składzie: Aleksandra Sotnicka (Opera Krakowska), Dariusz Palonek (Opera Krakowska) i Iwona Praczyńska

Fotorelacja- XI Festiwal Piosenki Anglojęzycznej
czytaj więcej
czytaj więcej