Wydarzenia

Jesteś tu: Strona główna » Wydarzenia

czytaj więcej

W ramach akcji Policji „Bezpieczna droga do szkoły” w dniu dzisiejszym gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego: st. sierż. Panią Lidię Kyzioł, oraz asp. sztab. pana Marcina Jamrożego, którzy spotkali się z pierwszoklasistami. Policjanci przeprowadzili pogadanki na temat bezpiecznej drogi do szkoły, bezpiecznego poruszania się i przechodzenia przez jezdnię, poznały zasady uczestnictwa w ruchu drogowym. Ponadto dzieci zapoznały się z różnymi niebezpiecznymi sytuacjami, które mogą im zagrażać. Na zakończenie dowiedziały się, że praca policjanta jak  bardzo trudna i i odpowiedzialna.

Niech droga do szkoły będzie bezpieczna przez cały rok!
czytaj więcej

Dnia 4 września 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Miechowie odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Uczestniczyli w nim zaproszeni goście: pan Dariusz Marczewski  burmistrz Gminy i Miasta w Miechowie oraz pani Jadwiga Gładyszowska – Tomczyk przewodnicząca Rady Rodziców. Przybyło również wielu rodziców klas „0”, pierwszych i czwartych.

Pan dyrektor Mirosław Czekaj powitał bardzo serdecznie wszystkich zebranych. W swoim przemówieniu podkreślił, że czeka nas wiele zmian. To bowiem pierwszy rok, w którym decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej powstają ośmioklasowe szkoły podstawowe, a wygaszane zostają gimnazja. Zaś decyzją Rady Gminy oddziały Gimnazjum Nr 1 w Miechowie zostały wcielone do Szkoły Podstawowej nr 2.

3,2,1... start! Witamy w nowym roku szkolnym
czytaj więcej

23 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017. W uroczystości wzięli udział uczniowie z klas 0 – 6, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście: pani Maria Słuszniak, dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Miechowie i pani Jadwiga Gładyszowska – Tomczyk, przewodnicząca Rady Rodziców. Na początku pan dyrektor Mirosław Czekaj podsumował mijający rok szkolny, przypominając największe osiągnięcia uczniów

Zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017
czytaj więcej

21 czerwca obchodziliśmy Święto Patronki Szkoły. Spotkanie z Marią Konopnicką stało się okazją do zaprezentowania efektów całorocznej pracy uczniów. Młodzi artyści recytowali, czytali fragmenty nowelki „Nasza szkapa”, odgrywali scenki w języku angielskim oraz uatrakcyjniali występ wpadającymi w ucho piosenkami. Mogliśmy podziwiać naszych uczniów w repertuarze, w którym odnosili sukcesy w różnorodnych konkursach organizowanych w ciągu roku szkolnego.

czytaj więcej