Wydarzenia

Jesteś tu: Strona główna » Wydarzenia

W dniu 21.04 dzieci z klasy IC wraz z wychowawczynią i rodzicami odwiedziły stadninę koni w Śladowie.

I C na wycieczce w Śladowie
czytaj więcej

Dzień pod hasłem „Przeciw agresji i przemocy” rozpoczął się o godzinie 8:45. Najpierw pani dyrektor szkoły Aleksandra Dróżdż wręczyła zespołowi wokalnemu „Super Dziewczyny” nagrody za otrzymanie wyróżnienia w X Festiwalu Piosenki Angielskiej” w Krakowie. Następnie uczniowie obejrzeli przedstawienie przygotowane przez kl. VI a pt. „Skąd na Ziemi smutno”.  W kolejnej części spotkania głos zabrał katecheta szkolny pan Grzegorz Jurczyński, który zatytułował swój wykład „Z głową w sieci”. Dzieci uważnie słuchały tego co mówił na temat zagrożeń płynących z nadmiernego używania komputera.

DZIEŃ PRZECIW AGRESJI I PRZEMOCY
czytaj więcej

22 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Miechowie odbył się uroczysty apel w ramach obchodów Dnia Ziemi, na którym zostały rozdane nagrody zwycięzcom konkursu przyrodniczego organizowanego przez naszą szkołę.

Uroczystość rozpoczęła uczennica z klasy VI b Patrycja Rosół piosenką autorstwa Jonasza Kofty „Jak pięknie by mogło być”. 

czytaj więcej
Dn. 12 kwietnia w MDK w Miechowie odbył się XXXI Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK 2016. Grupa Teatralna " Chichotek" zaprezentowała tam przedstawienie Grzegorza Śmiałka pt." KRZYWA BAJKA" w reżyserii Elżbiety Łojan.
 
Sukces
czytaj więcej

10 marca odbył się XXII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla klas II i III o zasięgu powiatowym. W tym roku wzięło w nim udział 66 uczniów z 11 szkół z powiatu i  gminy  Miechów.

Uczniowie pisali dyktando oraz rozwiązywali test ortograficzny, w którym znalazły się rebusy, zagadki, krzyżówki, teksty z brakującymi literami oraz wiele innych ciekawych zadań ortograficznych.

Laureaci konkursu świetnie poradzili sobie z uzupełnianiem przysłów polskich, które jak wszyscy wiemy są ,,mądrością narodu”, a także z dyktandami i testami.

Nagrody, podobnie jak w latach ubiegłych zostały ufundowane przez urząd Gminy i Miasta Miechów. Uczniowie klas trzecich walczyli o tytuł ,,Mistrza Ortografii” oraz o nagrodę główną ,,Pióro Burmistrza”, ufundowane przez  Dariusza Marczewskiego, Burmistrza Gminy i Miasta Miechów.

MIĘDZYSZKOLNY  KONKURS  ORTOGRAFICZNY DLA  KLAS  II-III.
czytaj więcej

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2015"

Megamatma