Kromka chleba dla sąsiada

„Caritas” jest miłością mądrą i praktyczną, dostrzega potrzeby osób ubogich i stara się traktować ich indywidualnie według życiowego miejsca i potrzeb. Takie rozumienie miłości stało się impulsem do powstania akcji „Kromka Chleba dla sąsiada”, w której członkowie szkolnego klubu wolontariusza brali aktywny udział.

W dniu 22 września 2018 r. Caritas diecezjalne zorganizowała wspólne wypiekanie chleba, w którym wzieliśmy udział. Było wspólne dzielenie się chlebem, a kulminacyjnym momentem akcji była zbiórka żywności, która odbędzie się w dniu 22 września 2018 r. w wybranych sklepach Biedronka. Zebrane produkty zostały przekazane w postaci paczek poprzez Parafialne Zespoły Caritas najbardziej potrzebującym osobom starszym.W działania wspierające ubogich i samotnych można włączyć się poprzez SMS charytatywny o treści KROMKA wysłany pod nr 72052 (koszt: 2,46 z VAT) oraz przez wpłatę na konto Caritas Polska PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem KROMKA.