Uroczystości 11 listopada

11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Stała się ona symbolem dążenia kilku pokoleń Polaków do odzyskania utraconej 123 lata wcześniej niepodległości . Upragnioną wolność Polacy wywalczyli sami, prowadząc podczas I wojny światowej wytrwałą działalność wojskową i polityczną oraz wykorzystując sprzyjające okoliczności – klęskę Niemiec, rozpad Austro- Węgier i rewolucje w Rosji.

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, uczniowie z klasy 7c, 5a i zespół wokalny z gimnazjum przygotowali apel mający przypomnieć wydarzenia sprzed 99 lat, kiedy Polacy walczyli  o odzyskanie niepodległego bytu. Montaż słowno-muzyczny na tle prezentacji multimedialnej został przedstawiony społeczności szkolnej i cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno uczniów, jak  i towarzyszących im nauczycieli.

11 listopada  przedstawiciele uczniów i nauczycieli naszej szkoły  na czele z pocztem sztandarowym wzięli udział w miejsko - gminnych uroczystościach rocznicowych, uczestnicząc we mszy świętej odprawionej w intencji Ojczyzny w miechowskiej bazylice oraz składając kwiaty pod pomnikiem z Orłem.